Čeština pro cizince

Čeština pro cizince

Nabízíme výuku češtiny jako cizího jazyka v rozpětí A1 - B2, případně přípravka na různé certifikované zkoušky.Pracujeme podle učebnic autorky Lídy Holé, s vysvětlením záludností češtiny v různých jazycích. Důraz je kladen zejména na schopnost komunikovat v češtině, a to na úrovni odpovídající jazykové skupině, ve které se student učí. Pracujeme s obrázky, používáme různé jazykové hry, poslechy, výlety mimo učebnu podle aktuálně studovaného tématu, občas si zazpíváme nebo dostaneme jazykové úkoly, do kterých zapojíme např. recepční v nejbližších hotelích, obsluhu v restauracích, apod. Snažíme se výuku dělat zajímavě a tak, aby studentům hodina utekla tak, že se budou divit, kam se vlastně poděla..Pokud bude cílem studenta pracovat v lingvistické oblasti, je třeba zaměřit kurz na jazykovou správnost, a na detailní vysvětlování a procvičování morfologie češtiny, a pak se komunikační cíle odsouvají na druhé místo. Pak je třeba pochopit systém, absolvovat množství drilových cvičení, věnovat se perfektnímu zvládnutí jazyka, a naučit se i různé typy cvičení, která jsou obsahem různých testů.

Je to jenom na vás, jaký typ kurzu si vyberete, a jak rychle a za jakým účelem chcete češtinu studovat. My se pokusíme maximálně vyhovět a naučit vás vše, co sami umíme.

Semestrální kurz (začátek od 11.9. 2017) středa 18:50 až 20:20, úroveň A2 (3 až 8 studentů) 16x90 min

Cena 3090 Kč


Individuální kurzy

Varianta standart 360 Kč/ 60 min

Výuka probíhá na základě námi zvolené učebnice, nebo materiálů.

Lektor se studentem pracuje v rámci jeho jazykové úrovně.

Tento typ kurzu se hodí nejvíce pro ty, kteří nejsou nijak zaměření. Volba témat je dle učebnice, či na zvážení lektora. Student mluví, píše, rozvíjí slovní zásobu, poslech je realizován dle potřeby a stylu učebnice. Jako domácí úkol je většinou zadáváno cvičení na procvičení gramatiky, které je příští hodinu konzultováno.

Varianta exclusive 409 Kč/60 min

Vstupní konzultace zdarma, stanovíme Vaše cíle, rozvrhneme časové možnosti a přidáme pár dobrých rad a typů. Materiál volíme na základě Vašich potřeb a našich zkušeností, možné využívat i dostupných autentických materiálů.

Dle přání studenta, možno zadávat i delší domácí úkoly, popř. krátkodobé projekty.

V ceně je též pravidelná reflexe a shrnování učiva po každé druhé, až třetí hodině.